БТВ Новините 10/01/2009:Съобщение на г-жа Мазнярова от социалното министерство:
До всички пенсионери(които не готвят на газ!!!)- в Търговище имало лебеди! Пресни! Току-що долетели ! не в магазина -в езерото! Без пари-само трябва да си ги заловите! И сега ако кажете ,че не се грижим за вас...Организирани групи за лов-тръгване 10:00 часа, от централна гара- пътува се с трамвай.Да ви е сладко!
Мечо Пух си върви из гората и вижда Прасчо да яде мед от една хралупа на дърво. Попитал го:
- Как е меда, Прасчо?
- Малко странен мед правят тези пчели - отговорил Прасчо. Погледнал Мечо Пух в хралупата и рекъл:
- Абе, прасе смотано! Това не са пчели, а мухи!!!