Една жена се събужда през нощта и чува мъжа й да ридае в кухнята. Претиснена тя отива при него:
- Скъпи добри ли си, какво е станало?
Мъжът започва още по-гласовито да плаче, да хълца
- Помниш ли когатопреди 20 годинибаща ти ни хвана
и ме заплаши . Или да се женим или ще ходя в затвора?
- Да спомням си и какво?
Мъжът отново избухва в сълзи:
- Днес щяха да ме пуснат.
Из полицейски доклад:
"Към 18 часа вчера капитан Иван Иванов от пожарната откри на железопътен прелез изоставена цистерна със спирт, заплашена от самозапалване.
С дружните усилия на седем доброволци от съседните села, пет часа по-късно опасността беше намалена наполовина."