Рано сутринта мутра влиза в закусвалня и любезно се обръща кум продавача:
- Добро утро! Дайте ми една баничка и една боза.
Продавача отвръща:
- Съжалявам господине, но бозата свърши.
- Добре, тогава ми дайте една поничка и една боза.
- Господине, казах ви, че нямаме боза.
- Дообре, тогава ми дайте един кроасан и една боза.
- Господине, обясних ви, че боза НЯМА!!!
- Добре бе, дай тогава една боза и ще си ходя!
Генерал е на проверка в поделение, влиза в столовата и пита един войник:
- Боецо, храната стига ли?
- Стига, господин генерал, даже остава!
Генерала(навъсено):
- Остава казвате? И какво правите с нея?
- Дояждаме си, господин генерал! Даже не стига!!!