Две бабеченки си говорят. Покрай тях минали двама софиянци, чули ги и коментира:
- Жорка, тея, дето ги виждаш, не са от тука.
- Е, как да не са от България? Хайде да ги питаме.
Попитали ги от къде са, а бабеченки отговорили:
- Кина клиикаш?
- Ето! Видя ли! Чужденки са - казал шопът.А то "кина кликаш" означавало "Какво викаш?"...
Пред децата е Бойко Борисов. Разказва за пожарникарския живот. Накрая пита:
- Деца, имате ли въпроси?
Иванчо вдига ръка:
- Имам три въпроса: 1) Защо хората в страната са толкова бедни? 2) Защо храната и бензина у нас непрекъснато поскъпват? 3) Защо се нарушават правата на човека?
ББ се изпотява, но точно в този момент бие звънеца и децата се втурват навън. След междучасието ББ отново пита децата имат ли въпроси. Петърчо вдига ръка:
- Имам пет въпроса: 1) Защо хората в страната са толкова бедни? 2) Защо храната и бензина у нас непрекъснато поскъпват? 3) Защо се нарушават правата на човека? 4) Защо звънеца би 20 минути по-рано? 5) И къде е Иванчо?!