На една пейка се размърдал пияница и пита случаен минувач.
- Прощавай, братче, ама би ли ми казал къде се намирам?
- Това е улица Балканска, приятел.
- Аре сега подробности - ти ми кажи кой е града!
В лодка са двама след като е потънал кораба.
- Е, щурман, значи единственото, което сте запомнил за ориентиране без компас, е това, че мъхът расте от северната част по стволовете на дърветата??