Професорът пита студент на изпит по българска литератула:
- Кой е написал романа "Под игото"?
Студентът мълчи. Не знае.
- Иван Минчов Вазов!
Студентът става и тръгва.
- Колега, къде тръгнахте? - го пита професорът.
- Ами, нали извикахте следващия - отвръща студентът.
- Знаеш ли ,че като си в командировка, при жената ти има направо опашка от мъже!
- И какво предлагаш? Да се разведа и после цяла нощ на опашка ли да чакам!?