Един отишъл на цирк. На арената видял следния номер:
наредени орехи в редица и артистът минава и с надървения си член чук-чук чупи орехите. Впечатлил се нашият човек.
Минали много години и нашият човек, вече на години, побелял, попада в същия цирк и там вижда сякаш същият артист е на арената и той с побелели коси, а в редица наредени кокосови орехи и артистът пак с надървения тряс-тряс-... троши ги.
Смаял се нашият човек, след представлението отива зад завесите и казва:
- ...аз съм ваш почитател, преди много години ви гледах със същия номер, но с малки орехи. Как стана сега с кокосови орехи?
- Човече, остарях и не виждам вече...
Отишъл студент на изпит по електротехника.
Пита го професора :
- Колко лампи има в залата ?
Студента ги преброил и казал :
- 20.
Професора се засмял , отворил чекмеджето и там имало още една лампа ...
... след 3 месеца на поправката
- Колко лампи има в залата ?
- 21
Професора се засмял , отворил чекмеджето и там нямало нищо.
- Лампите са 20 казал професора.
- Не 21 са - казал студента и извадил една лампа от джоба си...