В болницата на съседни легла лежат гипсирани борец и някакъв дядка. Говорят си кой как е попаднал там. Дядката:
- Ами сина ми работи в автосервиз, та ми сложи турбо-двигател на трабанта. И оня ден си бича по магистралата, изпреварвам някакъв мерцедес, а насреща - камион. И прас... челно. А ти?
- Ами карам си с мерцедеса по магистралата и гледам - някакъв трабант ме изпреварва. Викам си - сигурно съм спрял. Отварям вратата и слизам...
Знаете ли защо скатът е плосък ?
- Защото се е чукал със синият кит.
А знаете ли защо рака има големи ококорени очи и бяга назад ?
- Защото е гледал, когато ската и синия кит са се ебали!!!!