Решил един човек да си откара свинята на осеменяване. Качил я в коша на мотора, сложил й каската и потеглил. Шопарът си свършил работата и стопанинът пробрал свинята обратно. Нахранил я, напоил я, изчистил й кочината и се прибрал да спи. На другия ден станал и отишъл да нагледа прасето. Като стигнал обаче до кочината, прасето го нямало. Тук прасе, там прасе - няма го. По едно време гледа, седнало прасето в коша на мотора, сложило каската и чака...
Едно трабантче и едно магаре се засичат на един мост, обаче нямало как да се разминат и трябвало някой да отстъпи.
Трабантчето казало:
- Аре чупката от моста за да мина, аре че бързам!
Магарето се ядосало и отвърнало:
- Какво да се разкарвам от моста веее... и аз съм МПС!
Трабантчето загледало Магарето и му отвърнало:
- Е добре като си МПС защо кардана ти виси надолу??