Наркоман стои посред зима до отворения прозорец на стаята си. Влиза майка му:
- Ама какво правиш? Затвори прозореца!
- Защо?
- Ами виж колко е студено навън!
- И като затворя, навън ще се стопли ли?
Един студент пресякъл неправилно улицата и близко стоящият полицай веднага му отцепил карнетката.
- Де бе, мильо - започнал да се моли студентът - спомни си студентските години!
- Айде, върви си! - рекъл полицаят - Ама да знаеш, че аз не съм Мильо, а Кольо! Мильо е на другия ъгъл и да се пазиш от него, че той не е бил студент!...