Питат едно момче:
- Ти имаш ли майка?
- Не, блъсна я багер.
- А баща?
- Не и него го блъсна багер.
- Имаш ли братя или сестри?
- И тех ги блъсна багер.
- А тогава някакви други роднини - чичо, леля, баба или дядо?
- Не и тех ги блъсна багер!
- А тогава какво имаш ти бе!?
- Па как кво! Имам багер!
На вратата се звъни. На прага - Дядо Коледа. Малко момченце се втурва
радостно към него:
- Здравей, Дядо Коледа! Донесе ли ми...
- Споко, дребният! Имаш ли тирбушон?