Срещат се двама, отдавна не са се виждали:
- Какво работиш сега?
- Почнах работа в цирка, играя в един уникален номер - "сам срещу лъва".
- А не те ли е страх?
- От какво да ме е страх? Аз играя лъва.
В полярните земи има малко флора, само няколко фауни, но те са диви. Измежду живите същества ще споменем лишеите, пингвините и изследователите. На последните понякога им е така студено, че като се мият са принудени да си слагат ръкавици.