Седят си две змии и едната пита другата:
- Абе, ние отровни ли сме?
- Ами незнам, защо питаш? - отговорила другата.
- Много е важно, трябва да ми кажеш!
- Не знам, защо е толкова важно?
- Абе прехапах си езика.
Една кравичка, най-грозничката в стадото я нямало два дни. Връща се, цялата сияе, щастлива, няма влажни тъжни очи. Бикът я пита:
-Къде ходиш два дена ма, кво си такава щастлива и сияеща, като не съм те поебавал повече от седмица!
Тя срамежливо навежда очи надолу:
-Бях на гости на мъжката камила...