Върви си един иранец по пътя и гледа някакъв младеж гребе от реката и пие вода. Ужасен иранчанинът му вика:
- Абе, какво правиш? Как може да пиеш от тук, та в реката изливат отпадъци от завода по-горе, някои са дори и радиоактивни!
Младежът озадачен го пита:
- What did you say?
- А, нищо, нищо, викам с две ръце да гребеш. С две!
Мъж изкарал незабравим уикенд с любовницата си, а на съпругата казал, че отива на риболов. В неделя вечерта тръгва да се прибира у дома и минава през рибарския магазин. Дълго оглежда плуващите във резервоара живи шарани и накрая казва:
- Искам ей тоя шаран, обаче, ако може някак да ми го подхвърлите през щанда...
- Защо да ви го подхвърлям? - учудено пита продавачът.
- За да мога с чиста съвест да кажа на жена ми, че съм го хванал...