Една въшка седнала на бара и си поръчала горещ чай с ром:
- Барман, чаят да е много горещ, че умрях от студ! Снощи заспах в брадата на ей оня рокер и сутринта той като подгони мотора, и то в тоя студ! Ако не лепна пневмония, на!
- Ама ти луда ли си, ма? ! Какво търсиш при тоя рокер! Я иди се мушни под полата на оная мадама - топличко е и мирише приятно. Направо 5 звезди!
Послушала въшката съвета, но на другия ден пак се появява на бара:
- Дай пак горещ чай! То бива кутсуз, бива, ама чак пък толкоз! Заспах снощи под полата на мацето, тая сутрин се будя пак в брадата на рокера!
Мъж влиза в аптека и шепне нещо в ухото на аптекаря.
Аптекарят (на висок глас, който се чува в цялата аптека):
- Какви защитни средства, бе?! Това е аптека, а не Министерство на отбраната...