Веднъж Иванчо се прибрал от училище плачейки:
- Всички момчета си мерихме пишките и моята е най-малка!
Събрала се цялата рода да измисли какво да направят, и решили всички мъже да се лишат от своята гордост в полза на Иванчо. Така всички дали своите пишки за присаждане на Иванчо...
Обаче след известно време Иванчо пак се връща от училище и плаче:
- Пак си ги мерихме... На дядо сбръчканата пишка се паднала по средата и сега ми викат Иванчо Икарусчето!
Седят си двама в кафенето и спорят, чия жена е по-тъпа. Единия казва:
- Мойта е по-тъпа от твойта!
- Защо мислиш така?
- Щото си купи нова кола, а въобще нема книжка!
- Твойта е тъпа, ама мойта е 100 пъти по-тъпа.
- Що бе?
- Щото тръгна на море с 30 презерватива.
- Е що да е тъпа, бе?
- За какво са й, като нема пишка, бе?