Иванчо пита учителката си:
- Госпожо, коя от двете жени на пейката долу, дето ядат сладолет е омъжена? Тази, която го смуче, или тази, която го ближе?
- Която го ближе - отговорила госпожата.
- Харесва ми оговорът Ви, но омъжена е тази в ляво, с халка на безименния пръст...
...събуждам се сутринта след страшен запой, и гледам - нищо ми няма!
Лежа си кротко в канавката, якето ми го няма, дънките ми ги няма, портмонето ми го няма, часовника ми го няма... Абе изобщо - нищо ми няма!