Три вампира отишли на бирария. Сядат и почват да си поръчват, първия една халба кръв, втория и той една халба кръв, а пък третия само една гореща вода. Другите се зачудили и го попитали:
- Абе, братле, за кво си поръча само една гореща вода, като всяка вечер идваме да пиеме по една халба кръв?
Той извадил една превръзка и казал:
- Ми днеска съм на чайче...
- Защо си се разбързал така? Къде отиваш?
- Най-напред при бижутера, а след това при акордьора.
- Но какво се е случило?
- Неприятности! И жена ми, и роялът се разстроиха.