Срещат се двама приятели. Единият неотдавна се е оженил. Нежененият пита:
- Е, как е семейният живот?
- Абе, мани....забранено ми е да пуша, забранено ми е да пия...
- И кво...вече съжаляваш, че не си ерген?
- И да съжалявам ми е забранено...
Завърнал се Пешо от Африка и отива при приятелите си да ги види след толкова много време.
- Оо, Пешо, как си, ква е тая маймуна с теб?
- Да, супер беше, добре си преках.
- Как са жените там бе, Пешо?
- Да, добри пари дават, не мога да се оплача, добре се живее.
- Абе Пешо кажи как са жените де, кво се праиш сега.
И маймунката казала:
- Тате, тате, кажи им как са жените.