Две хлебарки вечерят. Едната разправя на другата:
- Вчера влязох в един ресторант. Ама такава чистота там - никъде ни трошичка, ни петънце, всичко лъска, свети...
- Моля ти се, не говори такива гадости на масата!
Седят четирима мързеливци в стаята. На вратата се звъни. Минава един час и първият казва:
- Звъни се!
Минава още един час и вторият казва:
- Трябва да отворим!
Минава час и третият казва:
- Ще ходя да отворя!
След още един час четвъртият казва:
- Не, аз ще отида да отворя.
След още един час четвъртият отваря вратата, а отвън стои изненадан пети мързеливец:
- Ейй, като ракети сте, бе! Даже не можах и втори път да звънна...