Вървяла си Червената шапчица из гората и изведнъж вижда вляво из
шубрака Кумчо Вълчо. Изненадана го запитва:
- Кумчо Вълчо, защо са ти толкова големи очите?
- Защото а....кам.
Веднъж Иванчо казал на майка си:
- Мамо, мамо, имам двойка! Не научих онова стихотворение!
- Веднага отивай в стаята си и го повтаряй още два пъти!
После пък отишъл при баща си.
- Тате, тате, сега пък имам двойка за съчинението по български език - не го направих хубаво...
Бащата се ядосал:
- Я веднага отивай в стаята си и си го повтаряй два пъти заради оценката, за да ти влезе нещо в тиквата!
Но Иванчо бил достатъчно разтроeн, че да повтаря каквото и да е било. Той отишъл при Марийка...
Но не щеш ли - тя била гола... Оправил я набързо, а тя вбесена му викнала:
- Абе, ей, нещастник! За двойка си!
- Два пъти ли още да го повтарям?