Прибирам се у дома, на масата бележка:
"Скъпи! Спешно отивам за седмица на гости при мама".
Бързичко изтичах да поканя съседката на кафенце с коняк. И после се сетих, че днес е първи април.
Терапев, психолог, хирург и патоанатом отиват на лов за патици.
Терапевтът ще стреля пръв - вижда патица, но се замисля това дали е патица или не е и патицата отлита без проблеми.
Ще стреля психолога - появява се патица - той си мисли - да, това е патица, но дали тя знае, че е патица. Докато той мисли патицата си отлита...
Ще стреля хирурга. Появява се патица - БУУМ. Птицата пада и хирургат без да се замисля се обръща към патоанатома и му казва:
- Колега, ако обичаш, би ли проверил дали това е патица.