Един баща завел синчето си на работата, да го види какво работи. Отиват в кабинета му, а от съседната стая се чува звън на чаши и гласове:
- Айде още по 100 грама!
Детето пита:
- Тате, там да не пият нещо?
- Ами не... - мънка бащата. - Какво да ти кажа... абе едни джуджета там вдигат щанги.
Бай Ганьо, Бай Иван, Бай Сотир решили да пробват колко ще издържат в една пещера в Родопите. И така дошъл моментът, когато храната свършила и Бай Иван казал:
-Ще си отрежа раката за да има какво да ядем тази седмица.
На следващата седмица Бай сотир предложил:
-Така и така няма какво да ядем ще си изрежа пръсеца за да изкараме и тази седмица
На по-следващата седмица
Бай Ганьо си изкарал КУРА и другите двама казали:
-ООооооо кренвирш, ще хапнем добре.
Бай Ганьо:
-Какъв кренвирш бе, ей ся ви правя по едно кремче и си лягате!