Ако нещо може да се обърка, то се обърква.
Ако се чувстваш добре, не се притеснявай. Ще ти мине.
Най-бавната касиерка винаги работи на касата за бързащи.
Човек без вяра е като е риба без велоспиед.
Опитът е нещо което получаваш чак когато вече не ти трябва.
Нищо не е толкова лошо, че да не може да стане по-лошо.
Трима отшелници живеели самотно в пустинята. След всеки седем години един от тях имал право да каже по едно изречение. Минали седем години и първият казал:
- Ех, че ми се яде спанак!
След още седем години вторият казал:
- Ех, че ме се яде спанак!...
Като изменали още седем години и дошъл ред на третия, той казал ядосано:
- Стига с тоя спак, бе! Надухте ми главата с него!