Две блондинки работели на строеж. Едната попитала:
- Забелязах, че вадиш гвоздеи от кутията с инструменти, оглеждаш ги и хвърляш някои от тях. Защо?
- Ами понякога вадя от кутията гвоздеи, които са към мен с остра си част - те са дефектни - нямат главичка. Ако гвоздеят е насочен с острото към къщата, значи е здрав.
- Колко си глупава! Гвоздеите, които сочат към теб не са дефектни! Те просто са за противоположната стена на къщата!
Младеж къса листенцата на маргаритка и се пита:
През ХХ век Обича ме, не ме обича, обича ме, не ме обича
През ХХ век Ще спи с мен, няма да спи с мен, ще спи с мен, няма да спи с мен
През ХХ век Мъж ли съм, жена ли съм, мъж ли съм, жена ли съм