Вървят двама по улицата. Насреща - красива жена. Единият казва:
- Ех, моята жена да имаше такива крака...
След няколко минути - още една красавица. Същият:
- Ех, моята да имаше такива гърди...
И така по целия път. По едно време срещат жената на "мечтаещия" мъж. Той й казва:
- Скъпа, няма да повярваш, през целия път само за теб си мисля!
Срещат се двама стари приятели след дълга раздяла. Побъбрили си за това-онова... от дума на дума станало въпрос и за ежедневните им радости и грижи. Гарабед попитал:
- Киркоре, извинявай, братле, ама колко си докарваш месечно?
- Ее, няма какво да крия - 130... и нещо отгоре... Ами ти?
- А аз съм малко по-добре от теб - 140... и нещо отгоре...
- Като си говорим за тия проблеми... да знаеш какво прави нашият приятел професора Агоп? - сетил се Гарабед.
- Отдавна не съм чувал нищо за него!
- Ох, завалията... той е много зле! Получава 450... и нищо отгоре!