Купил си Вълчо мотор. Още на първия ден в гората решил да се изфука. Видял заека и му казал:
- Зайо, айде да се возим!
- Добре бе Вълчо.
Качили се те на мотора и вълка запалил и тръгнали с бясна скорост по горската пътечка. Вълкът вдигнал 100 км в час и пита:
- Зайо, напика ли се от страх бе?
- Не бе, не бе!
Вдига вълкът 200 км в час.
- Напика ли са бе?
- Абе много бавно караш бе!-казал зайо.
Вдига вълка 300 км в час.
- Напика ли са бее?
- Неее.
- Е ся ше са насереш кат ти кажа че нямам спирачки!
Мъж се връща от командировка, звъни на съседа:
- При моята никой ли не е идвал?
- Не.
- Абсолютно никой?
- Абсолютно.
- Двадесет дни и никой?
- Никой бе.
Помълчал малко и казал:
- Тогава...и аз няма да отида.