Полицаи се явяват на тест за интелегентност.
Влиза първия и го питат :
- Какво е това - черно, кожено, с подметка и с връзки ?
Чудил се полицаят но така и не намерил отговора .
- Отговора е обувка ! - му казали от комисията и го изгонили. Излязъл полицаят навън и казал на следващия :
- Да знаеш отговора е обувка .
Влязъл следващият и го запитали :
- Какво е това - гадно, зелено, крякащо и с брадавици , живее в блатата ?
Замислил се полицаят, накрая попитал :
- Има ли връзки ?
- Не !?
- Значи е САБО !!!
На студент му провървяло. Успял да намери хубава квартира с нисък наем. Колегите му идват на гости и той ги развежда из жилището.
- Това е кухнята, това е спалнята, това е хола...
- А, този чук и тази тенджера закачена на стената, за какво са ти? - пита един от колегите.
- Това е говорящ часовник.
- Аз никога не съм виждал такъв. Ще ми покажеш ли как работи?
- Гледай, - казал студентът, взел чука и с всичка сила ударил по тенджерата.
От другата страна се чуло:
- ВЕЧЕ Е ДВА И ПОЛОВИНА, МАМИЧКАТА ТИ ДА Е...!