Отива един на работа с насинено око. Колегите му веднага го питат:
— Какво е станало?
А насиненото око:
— Ами нали страдам от безсъние и понеже няма какво да правя през нощта понякога се обаждам в три сутринта на случаен номер да събудя някой и го питам: „Познай кой се обажда?“
— Е, и?
— Вчера един позна.
Телефонът звъни рано сутринта. Съпругът го вдига, слуша малко и отговаря сърдито:
- Откъде да знам, бе, да не съм метеоролог! - и затръшва слушалката.
Жена му в леглото до него го пита:
- Кой беше?
- Не знам, някакъв глупак питаше дали хоризонтът е чист.