Борец тръгнал да си води сам счетоводството и получил разяснения:
- Ще разделиш един лист на две графи: едната дебит, другата кредит.
- Какво е това дебит, кредит...?
След обстойно изложение с нагледни примери, той уверено разделил листа и написал над двете графи: "СЪМ СИ ГИ ВЗЕЛ" - "СА МИ ГИ ДАЛИ"
Един ден Иванчо не отишъл на училище,и на другият ден учителката го пита:
-Иванчо,вчера къде беше?
-Ами...водихме козата на пръч.
-Е,баща ти не можели да я свърши тая работа?
-Ами,и татко може,и аз мога,но козата пръч си иска.