Във военно поделение:
генерал към новобранец:
- Пиши - Днес Вторник 13.07.07....
Новобранеца:
- Извинете Генерале Вторник как се пише с "В" или с "Ф"?
Генерала:
- Значи Пиши Днес Сряда.
Мъж се хвали на приятелите си в кръчмата:
- Най-после си намерих работа. Утре отивам. Казват, че мястото е супер, там всички били, като едно семейство.
На следващият ден, същият човек влиза мрачен в кръчмата.
- Кво стана, бе? - питат другите.
- Кво, кво, верно са като семейство, а началникът е в ролята на тъщата....