Две блондинки, докато се наливат в бара, коментират:
- Виж ги, моля те, тия двете отляво на барплота!
- Да бе, грозни, страшни, поне да се бяха погрижили малко за фигурата си...
Барманът не издържа и казва:
- Момичета, извинявайте за намесата, но вляво от вас са огледалата...
На маскен бал, домакинът се доближава до съвършено гола брюнетка, която носи черни ръкавици и черни обувки. Съвсем ошашавен той пита:
- Извинете нескромността ми, но много бих искал да знам на какво сте се маскирала.
- Е как бе, не е ли ясно, на петица пика!