В гимназията:.
Нa урока по мaтемaтика влиза учителката с ужасен махмурлук...
- Деца... , какво взехме миналия урок?
- Геометрична прогресия, г-жо Ивaновa.
- Хайде, кажи ни Марийке, какво е геометричната прогресия?
- Геометричната прогресия - това е ... когато всеки следващ член е двойно по-голям от предхождащия го!
- Ос-тa-ви тези момичешки фантазии ... Маррийкеее... ! ! !
- Мамо защо сутрин сядаш на корема на татко?
- Ами защото... - замислила се изненадана майката - на татко ти корема му е много голям и трябва да му го спадам.
- Ааа... така няма да стане.
- Я пък ти хлапе вчерашно, ти откъде знаеш, че няма да стане?
- Ами ти като отидеш на работа идва една какичка и пак му го надува.