Отишла мравката при слона с две трохи под мишница и му казала:
- Слоне, ще ми направиш ли една услуга?
- Добре - отговорил слона.
- Вземи едната троха и седни върху нея, а другата сложи на главата си.
Слонът се почудил малко но изпълнил молбата й. Мравката се отдръпнала леко назад, погледнала го и възкликнала:
- Е това вече е готин сандвич!
Отишъл столичен активист при Дядо Господ и го пита жално:
- Господи, защо тази пуста България все пловдивчани я управляват?
- Лошо няма бе, майна - бил краткия и лаконичен отговор.