Рано сутринта в събота будилникът звъни. Мъжът става неохотно и се приготвя да ходи на риболов, както обикновено всяка събота. Навън е тъмно и студено. Духа вятър. Стоял мъжът половин час на спирката, автобусът и той закъснял. Решил тази събота да не ходи за риба и се върнал в къщи. Съблякъл се и се примъкнал при жена си под одеалото:
- Бр-р-р, брей, че студ навън!
- А моят простак отиде на риболов! - сънено продумала жена му.
За женската логика...
Питат един мъж - каква е вероятността да излезете на улицата и да видите динозавър?
- Едно на трилион.
Питат същото една жена, и тя казва:
- Една втора!
- Как така?
- Ами много просто - или ще видя, или няма да видя.