Карал си един мъж към вкъщи, но го спира патрул:
- Пили ли сте, сър?
- Не, защо? Да не би да криволича по пътя?
- Не. Карахте без грешка. Издаде ви тази дебела грозотия до вас.
-Тате, тате ние цигани ли сме.
- Да бе, сине цигани сме.
- Добре ама какви цигани от тея дето крадат, лъжат, просят и бъркат в кофите ли?
- Да бе, синко точно от тези сме.
- Ми тогава защо не сме Локо Пловдив?
- Е, тате честно да ти кажа от тях по-големи цигани няма да намериш!