В болницата. Пациент жално пита сестрата:
- Сестро, на лежащо болните не им ли носите храна?
- Носят - сърдито отговаря сестрата. - Обаче ходещите я изяждат!
Марийка се прибира в къщи, късно е, баща й на вратата:
- Къде се шляеш по туй време?
Изплашила се Мимито и рекла на баща си:
- Иванчо ме изнасили!
- Ще го убия. Изрод! Ти поне упря ли му се малко?
- Ми бях се упряла с ръката за оградата..