Отива един мъж при доктора:
- Имам проблем. Когато спя, хъркам. И то много силно.
- Е, това пречи ли на жена ви?
- Аз не съм женен.
- На съседите?
- Нямам съседи.
- Тогава какъв е проблема?
- Ами заради хъркането на четири места вече ме уволниха...
Ученици на посещение при Ленин:
- Другарю Ленин, ние сме ви много признателни за напътствието: \"учете, учете, учете!\"
- Ех, деца, ама сте и вие… Аз просто си разписвах писалката.