Малко момиченце пита:
— Татенце, искам да си имам малка сестричка.
Бащата се опитва да бъде остроумен и казва:
— Миличка, ти си имаш сестричка?
— Имам ли си? – смутено пита детенцето.
— Разбира се, – казва бащата, – Просто не я виждаш защото като влезнеш през предната врата, тя винаги излиза през задната врата на къщата.
Малкото момиченце няколко секунди мига учудено и казва:
— Ааа, имаш предвид, че прави, както другия ми татко?
- Знаеш ли, когато чета някоя медицинска книга и започвам постепенно да чувствам в себе си всички болести, които са описани в книгата.
- Случва се, с мен е същото с Наказателния кодекс. Когато го чета, на всяка страница се виждам зад решетките.