Преди бала адютантът на поручик Ржевски вижда как последния пръска с парфюм мъжкото си достойнство:
- Но, поручик, защо?
- За всеки случай.
След малко го вижда да се пръска и отзад.
- А това пък сега защо?
- Случаите биват всякакви!
ПРИ ЛЕКАРЯ:
- Докторе, мьжът ми е много зле! Щом сутрин си изпие кафето след това изяжда и чашата, а в ръката му остава само дрьжката.
ДОКТОРА:
- Ее, тоя наистина е луд! Та дрьжката е най-вкусна!