Двама приятели се срещат и единия пита другия:
- Разбрах, че си загубил доста пари на стоковата борса в последно време. Вярно ли е?
- Остави, не ми го припомняй!
- А как спиш нощем?
- Как да спя? Като бебе.
- Като бебе?!?
- Да, като бебе. На всеки три часа се будя и плача...
Младеж заговаря момиче на бара:
- Казвам се Генко, а ти как се казваш, хубавице?
Тя отговаря скромно:
- Казвам се Кети, но съм на пост.
Генко недоумява:
- Но до Великден има толкова време? Какъв ще е този пост?
- На работния ми пост, Генко...