Между приятелки:
- Аз пък вече нямам кой знае какви претенции към мъжа, за който искам да се оженя… Важното е да е добър човек, културен, възпитан… Как мислиш, дали са останали още такива милионери?
Юноша отива на прием при сексолог.
- Докторе, аз съм онанист!
- Хич да не ти пука! Сега всеки трети юноша е онанист.
- Не бе, докторе. Моят случай е друг. Разбирате ли, аз имам снимка на девойката на моите мечти. Всеки път, когато я погледна и не мога да се удържа, веднага започвам да онанирам.
- Я, я покажи този портрет! - видимо оживен реагира лекарят.
Младежа вади от задния джоб една снимка. Докторът я поглежда и казва:
- Онанист, казваш? Не приятелю, ти не си онанист, ти си педал. Това е портрет на Ломоносов....