В аквариума спорят две риби: "Има ли Господ или няма". Накрая се стига до скандал. След два часа вече уморени от спорене рибите отиват да питат най-старата в аквариума.
Задават и въпроса, тя се замисля и отговаря:
- Абе, да ви кажа честно, не знам дали има Господ или няма, обаче някой редовно ни сменя водата...
Старшина пред ротата:
- Ако не си носите шапките, ще се разболеете от менингит. Менингитът е страшна болест, от нея или умират или стават идиоти. Ние с брат ми в детството си преболедувахме от менингит - той умря, а на мен ми провървя...