Разговор между двама приятели:
- Ти си ми най-добрият приятел и не мога да мълча повече. Ето ти непрекъснато ходиш в командировки, пари печелиш, а твоята жена през това време мърсува. Само те чака да тръгнеш и на вратата вече има опашка от мъже.
- Знам, бе, знам! .... И кво да направя?
- Ами разведи се с тая мръсница!
- И после кво, да се редя на опашката ли?
Момиче казва на своя приятел:
- Казах на баща ми, че си поет, и той много се зарадва.
- Баща ти обича поезията ли?
- Не, просто предишния ми приятел, който татко се опита да изгони от къщи, се оказа боксьор.