Звъни телефона на един мъж:
- Скъпи, нали не си забравил, че ще ходим на театър?
- Кога?
- Днес.
- В кой театър?
- Сатиричния.
- Какво ще гледаме?
- "Още веднъж отзад".
- А местата добри ли са?
- Да, преден ред в средата.
- И последен въпрос - кой се обажда?
На една жена мъжът умрял, тя отишла на спиритически сеанс, за да поговори с него. Всичко се случило както трябва и във въздуха се появил призракът на мъжа й:
- Скъпи, как си?
- Добре, всичко е наред!
- Там по-добре ли ти е, отколкото с мен?
- О, да, много по-добре...
Жената през сълзи:
- Да знаеш как ми се иска и аз да разбера как е там в рая...
- Къв рай бе? Аз съм в ада!