Потъва кораб. Всички тичат в паника освен една лелка. Питат я:
- Ще се спасим ли?
- Не, не мисля.
- Защо така?
- Предполагам, че това е края. На моя зет много му върви.
- Представяш ли си, лежа си на плажа и ми се тръсва огромен досадник висок към два метра, застава на едно коляно и ми предлага да се оженим!
- Да?! А ти какво направи?
- Какво, какво... Съгласих се!
- Така ли?! Ама изведнъж?
- Е какво, да чакам да ми счупи и другото коляно ли?