Иванчо се връща от училище:
- Тате, татеее! Спестих един лев!
- Как, бе моето момче?
- Ами, бягах след автобуса!
- Ама защо ме удари, бе татееее ?
- Ами защото ако беше бягал след някое такси, щеше да спестиш пет лева!
Седи си бай Иван на мегдана на селото и яде орехи. Минава селската красавица и му вика:
- Бай Иванйе, ко праиш уа?
- Ми ям уреи.
- Ми дай и на меня малку.
- Ми бръкни ми в джеба, та си земи.
Девойката бръкнала в джоба на бай Иван и изпищяла:
- Уй!
- Уй я, уреите са в другия джеб!