Влиза един в психиатрията. Вкарват го в отделението. Събират се около него другите и го питат:
- Ти кой си?
Той:
- Аз съм Наполеон.
Те (разочаровано):
- У-у-у, пълно е с императори при нас!
А той:
- Аз не съм император! Аз съм коняк!
Студент е изпитван от професора, но нищо не знае. Професора казва на студента:
- Колега, ако направите нещо нестандартно ще ви пиша тройка.
- Професоре ще направя дупка в стената с оная си работа, тогава ще ми пишете ли тройка?
- Да.
Студента се засилил, блъснал се в стената и направил дупка. Писали му тройка и си излезнал от изпита. След него влиза колежка която и тя нищо не знае, и професора й казва, колежке ако ми кажете тая дупка в стената от какво е, ви пиша тройка. Колежката се зачудила, гледала гледала, и казала:
- Професоре не знам от какво е тая дупка в стената, ама червилото около нея е мое.