В трамвая се качват две маскирани и въоръжени мутри. Единия стреля в тавана и вика:
- Всички на пода! Това е обир! Давайте парите! Полицията ги хваща още на следващата спирка и ги питат:
- Защо решихте да оберете трамвай? Хората обират банки, а вие трамвай.
- Ами стана грешка ... Гледаме отвън пише - "Банка ДСК"...
Една моя позната има навика да си търси ново гадже, още преди да се е разделила с предишното си. Всички упреци, усмихвайки се мило, тя парира с обяснението, че никой не отива бос в магазина за нови обувки!