Двама пият. Ама пият яко. По едно време единия казва:
- Още по чашка и да лягаме, че утре ще ставаме рано.
- Защо да ставаме, нали е неделя?
- Ще ставаме да пием вода.
Столетниците от селището се събрали. Кметът ги поздравява с годишнината и казва:
- Надявам се да ви поздравя и следващата година с вашата сто и първа годишнина!
- Защо не - отговаря един старец. - Вие ми изглеждате в добро здраве.